strona główna | mapa serwisu

PATH

28.02.2018
Przenośniki w akcji

Niemal w każdym zakładzie przemysłowym, czy to produkcyjnym, czy o charakterze magazynowym korzysta się z przenośników. Są to urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Projektowane współcześnie linie produkcyjne charakteryzują się wysokim stopniem zautomatyzowania, a dzięki swej niezawodności korzystnie wpływają na efektywność procesu produkcji lub magazynowania.

| Zobacz więcej

19.12.2017
Przenośniki do zadań specjalnych

W zakładach produkcyjnych wykorzystuje się różnego rodzaju przenośniki. Ich dobór zależy od wielu czynników. Należy zwrócić uwagę m.in. na typ działalności, wielkość produkcji oraz kwestie związane z szeroko rozumianą obsługą procesów przemysłowych. Dobrze zaprojektowany park maszynowy pozwoli zapobiec przestojom i znacznie ograniczy koszty związane ze skutkami ewentualnych awarii. 

| Zobacz więcej

02.11.2017
Jak usprawnić produkcję dzięki przenośnikom?

Powyższe pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy działają w branżach produkcyjnych. To w dużym stopniu od maszyn i narzędzi, jakimi posługują się na co dzień, zależy jak szybko i dokładnie wykonane zostanie zadanie, które muszą zrealizować.

| Zobacz więcej

30.06.2017
Przenośniki taśmowe

Przenośniki taśmowe (podajniki taśmowe), to urządzenia służące do transportu najczęściej sypkich, drobnych materiałów, półfabrykantów, podzespołów, drobnicy paczkowanej. Przenośniki są niezbędnym wyposażeniem składowisk, magazynów, hal produkcyjnych, kopalń czy placów budowy. Są to urządzenia transportowo – dźwigowe o charakterze ciągłym. W odróżnieniu od urządzeń transportowych o ruchu przerywanym (takich jak wózki platformowe i widłowe, wywrotki), ten typ przenośników zapewnia ciągły transport materiału na powierzchni ruchomej taśmy. Taśma transportowa ślizga się po specjalnym blacie stalowym, a specjalne progi umożliwiają transportowanie materiału pod określonym kątem nachylenia.

| Zobacz więcej