strona główna | mapa serwisu

PATH

28.02.2018
Przenośniki w akcji

Które przenośniki są najpopularniejsze?

W rankingu popularności wciąż prym wiodą przenośniki taśmowe. Służą one przede wszystkim do transportu materiałów drobnicowych i sypkich. W ofercie firmy MAZATA znaleźć można przenośniki z taśmami tradycyjnymi oraz modularnymi. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się w sortowniach, magazynach, a także w przedsiębiorstwach, w których dokonuje się przeróbki surowców mineralnych. Przenośniki taśmowe charakteryzują się lekką konstrukcją, którą z łatwością dopasujemy do specyfiki danego zakładu przemysłowego.

W pionowym transporcie materiałów sypkich i drobnych wykorzystuje się m.in. przenośniki kubełkowe, a w transporcie opakowań, kartonów czy palet sprawdzają się przenośniki rolkowe (wałkowe). Wśród najczęściej wybieranych przenośników należy wymienić również przenośniki łańcuchowe. MAZATA oferuje urządzenia z łańcuchem płytkowym, przeznaczone do transportu produktów o stałych i niedużych wymiarach (np. puszki, butelki, słoiki), a także przenośniki z łańcuchem rolkowym lub specjalnym, stosowane w transporcie produktów ciężkich i o nietypowych gabarytach.

W branży chemicznej i spożywczej przydają się ponadto przenośniki zwane wibracyjnymi lub wstrząsowymi, które mogą pracować w trudnych warunkach (na sucho, na mokro, przy wysokich temperaturach itd.). 

 

Jakość vs cena

Według ankiety przeprowadzonej w 2013 r. przez portal Inżynieria & Utrzymanie Ruchu, najważniejszym kryterium branym pod uwagę przy wyborze przenośnika jest jego niezawodność  i trwałość. W dalszej kolejności analizuje się parametry techniczne, takie jak moc urządzenia, napięcie, nośność, prędkość czy dostosowanie przenośnika do pracy w trudnych warunkach. Przedsiębiorcy szukają sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które zapewnią bezawaryjne użytkowanie. Cena pełni tu drugorzędną rolę. 

 

Dlaczego warto wybrać przenośniki firmy MAZATA?

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Na bieżąco wyposażamy zakłady przemysłowe w pojedyncze urządzenia oraz kompletne linie produkcyjne. 

 

Nasze systemy transportowe wyróżnia:

- lekka konstrukcja

- wysoka wydajność

- nowoczesny design

- dokładność wykonania

 

Oferujemy nie tylko przenośniki, ale także depaletyzatory, stanowiska montażowe, stoły buforujące oraz inne urządzenia, które gwarantują sprawne działanie magazynu lub zakładu produkcyjnego. 

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu!

« Powrót do widoku listy