strona główna | mapa serwisu

PATH

19.12.2017
Przenośniki do zadań specjalnych

Trzeba podkreślić, że produkcja przenośników od podstaw jest czasochłonna i wymaga dostępu do niezbędnych zasobów. Niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa oraz niezawodności urządzeń, a także dostępności części zamiennych. W wielu przypadkach standardowe rozwiązania technologiczne są niewystarczające. Dlatego bardzo często właściciele oraz zarządcy zakładów przemysłowych proszą o pomoc profesjonalne firmy zajmujące się projektowaniem i konstruowaniem przenośników. 


Nietypowe rozwiązania technologiczne

Bardzo często zwykły przenośnik taśmowy czy łańcuchowy nie wystarczy, by zapewnić odpowiednie warunki dla procesów technologicznych. Z pomocą przychodzą przenośniki specjalistyczne, które są swego rodzaju hybrydą łączącą w sobie cechy kilku rodzajów urządzeń. 

Przenośniki specjalne:

- mają niestandardową konstrukcję

- są ułożone w nietypowy sposób (na przykład przenośnik wznoszący lub łamany)

- często pełnią zupełnie inną rolę niż większość standardowych urządzeń

- zapewniają sprawne działanie specjalistycznych linii technologicznych.

 

Oto kilka przykładów:

Przenośniki klinowe. W skład przenośnika klinowego wchodzą dwie położone naprzeciw siebie bieżnie z zamocowanymi na nich gumowymi nakładkami (tzw. kliny). Nakładki te delikatnie przytrzymują transportowany pomiędzy bieżniami produkt. Urządzenia tego rodzaju umożliwiają transportowanie produktów zarówno w poziomie, jak i w pionie. Takie rozwiązanie znalazło zastosowanie w branży farmaceutycznej, kosmetycznej oraz spożywczej.

Przenośniki spiralne. Urządzenia te zajmują niewiele miejsca i wyposażone są w specjalną taśmę poruszającą się po spirali. Świetnie sprawdzają się w roli bufora: umożliwiają przetrzymywanie produktów w określonym miejscu (np. w warunkach chłodzenia) lub umieszczanie ich na regałach. Z powodzeniem stosowane są w branży spożywczej do podgrzewania, zamrażania czy też suszenia produktów.

Elastyczne przenośniki pantograficzne. Dzięki pomysłowej konstrukcji można je rozsuwać i składać dopasowując urządzenie do własnych potrzeb. Co ciekawe, przenośniki pantograficzne można zestawiać ze sobą wydłużając tym samym ciąg technologiczny. Dzięki regulowanym nogom bez problemu zmienimy wysokość przenośników. Doskonałe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju magazynów, gdzie wykonywany jest rozładunek towaru.


Inne przenośniki specjalne

Potrzeba matką wynalazków, dlatego lista przenośników specjalistycznych wciąż się powiększa. Nasza firma od lat zaopatruje zakłady przemysłowe w sprawdzone przenośniki, ściśle dopasowane do potrzeb Klienta i charakteru jego działalności. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru odpowiedniego urządzenia, zachęcamy do kontaktu!

« Powrót do widoku listy